CSÓNAKOS PERGETŐ OB 4-5. FORDULÓ ÉS EREDMÉNY

A dupla fordulóval végjátékhoz érkezett az idei versenysorozat. A nagy létszámú induló miatt, még az összetettben jól állók sem dőlhettek hátra kényelmesen, hiszen csak egy fordulóban érjenek el rossz eredményt, máris tovatűnik a biztosnak hitt helyezés. Ezért voltak, akik már kedden vallatták a IV. Forduló helyszínét, a Tisza-folyó 4 km-es szakaszát. Ezekhez a szorgalmasan edző versenyzőkhöz csatalakozott péntekre a mezőny 99%-a. A szombat reggeli sorsolásnál 30 csapatot, köztük egy vis maior-ral versenyző csapatot regisztráltunk. A csapatok a X-es öblítő csatornán keresztül kihajóztak az élő Tiszán lévő versenypályára, majd kezdetét vette a 4. versenynap hat órás időszaka. Az időjárás megkönyörült rajtunk, hiszen az egy napja tartó eső lecsendesedett, majd teljesen abbamarad és 11 óra körül elvonultak a felhők és kisütött a nap. A mérlegelő csónakoknak már korán dolgozniuk kellett, hisz a versenyzők egyre-másra fogták a halat. A Tiszafüredi Sporthorgász Egyesület tagjai, akik most mérlegeltek először, meglepődtek, hogy ez a 6 órás mérlegelés milyen kemény munka. 14 órakor lezárult a forduló a versenyzők kiérkeztek a Városi kikötő mólójához, ahol már várta őket a szombati ebéd, egy jó szarvaspörkölt képében. Amíg a versenyzők ebédeltek, addig elkészült az összesítés, majd jött az eredményhirdetés.

mohosz4

Ezt a fordulót a Kanálka Kft. tulajdonosa Kanalas Edit szponzorálta. A versenyző hölgyeknek külön ajándékkal, a többi versenyzőnek pedig egy „csali-csomaggal” kedveskedett, majd a dobogósoknak átadta a nyereményutalványokat. A IV. fordulóban  3. helyen végzett a Nikodém Miklós – Szegedi György páros, 2. helyen Sztahovits Péter – Nagy András duó végzett, és az  1. helyezett csapat a Fürtös Attila – Szilágyi Zoltán páros lett. A versenyzők összesen 133 db értékelhető méretű halat fogtak. A IV. forduló után az első két helyen végzett páros, összetettben szoros állásban volt a jó helyezésért, így izgalmas V. forduló elé nézhettünk.

Az V. forduló: Vasárnap csípős, ködös reggelre ébredtünk. A látótávolság 50 és 100 méter között volt a Füredi-holtágon. A korai idő és az erős köd miatt fél órával később vágott neki az előző napi mezőny. A szombati pozitív időjavulással ellentétben a vasárnapi köd makacsul kitartott. Fél 11 óra tájban szakadozni kezdett a köd, megnövekedett a látótávolság, a versenyzők már nem csak hang, hanem a szemük után is tudtak tájékozódni. Az időjárásváltás miatt a halak kapókedvében is változás állt be, így a tegnapi nappal ellentétben, a mérlegelők csak 94 db halat tudtak belefektetni a mérlegelő csövekbe. Elesett az év hivatalosan mért legnagyobb hala is – egy 104 cm-es csuka képében-, amit Farkas Attila fogott. A forduló vége egyben az idei Országos Csónakos Pergető Bajnokság végét is jelentette. Míg a versenyzők az idei év versenysorozatának utolsó ebédjét fogyasztották egy gazdagan elkészített húsos káposzta formájában, addig folyt az eredmények számolása. Ez nem csak az V. forduló értékelését, hanem a Péli Zoltán emlékkupa és az OB összetett eredményeit is jelentette.

A forduló szponzorának a Balzer Kft. tulajdonosának Kovács Lajosnak volt egy meglepetése a versenyzők felé. Bemutatta a 2017-es pergető bot családot. A bemutató egy meglepetés alapjául szolgált, mert amiről a versenyzők nem tudtak, hogy a legtöbb halat fogó horgász, különdíjként megkapta a neki legjobban tetsző botot. Kemecsei Zoltán 7 db hallal, meglepődve lett boldog tulajdonosa a kiválasztott különdíjnak. A Péli Zoltán emlékkupát a két forduló legjobb összetett eredménye alapján a Csóka Antal – Kemecsei Zoltán páros nyerte.

mohosz1

A Péli Zoltán emlékverseny győztesei idén Kemecsei Zoltán – Csóka Antal lettek

Majd megtörtént az V. forduló eredményeinek kihirdetései is, miszerint a 3. helyen végzett Csóka Antal – Kemecsei Zoltán páros, a 2. helyezett csapat Berecki Kitti Szandra – Bódi Zoltán páros, végül az 1. helyezettek Elek Gyula – Orbán Ferenc Attila lettek. A dobogósok vásárlási utalványai mellett a mezőny csapatainak Kovács Lajos meglepetés csomagot adott át. Jött a várva-várt összetett eredmény hirdetése.

mohosz3
A 2016-os év Magyar pergető bajnokai: Sári György – Szappanos Zoltán lettek.
2. helyen pontazonossággal, de jobb helyezési számmal Fürtös Attila – Szilágyi Zoltán végzett. 3. helyen végzett pontazonossággal, de kisebb helyezési számmal Gégény Viktor – Bosánszky Péter állt. Polyák Csaba az OVHB titkára adta át a helyezetteknek a kupákat és érmeket. Legalábbis akkor és ott még ez az eredmény volt kihirdetve. Elkészültek a szokásos, fotók, filmes riportok is, majd gratulációk, búcsúzkodás, pakolás után egyre többen elindultak hazafelé.

mohosz2

2017 bajnokai: Szappanos Zoltán- Sári György. Gratulálunk!

Aztán robban a bomba! Egy versenyzőpáros élt reklamációs jogával, és jelezte, hogy a szombaton egyedül versenyző horgásznak vasárnap reggelre sem érkezett meg a párja, így az ő V. fordulós horgászata érvénytelen. Ez új helyzet elé állította a szervezőket, hiszen ha érvénytelen volt a részvétele, akkor az eredményét törölni kell, így viszont a Gégény Viktor-Bosánszky Péter páros egy ponttal megelőzi a Fürtös Attila – Szilágyi Zoltán párosokat. Mivel az OVHB-hoz megérkezett az írásos óvás is, a bizottság figyelembe véve a szabályzatot és a történteket megvizsgálva úgy döntött, hogy az óvásnak helyt adva a vétkes páros eredményét törölni kell az V. fordulóban, így a végleges sorrendben 2. helyen a Gégény Viktor – Bosánszky Péter párost, 3. Helyre pedig a Fürtös Attila – Szilágyi Zoltán páros kerülhet hivatalosan a tabellára.
Az esetnek több tanulsága is van, hiszen egyaránt vétett az újabb egyéni indulását nem jelző páros versenyzője, de hibáztak a szervezők is, hiszen nem derült erre fény a kihajózás előtt, alatt sem. A soron következő OVHB ülésen biztosan lesz még szó a történtekről. A bajnokság ugyanis már olyan színvonalra nőtte ki magát, hogy mindent el kell követni annak érdekében, hogy ilyesmi a jövőben ne fordulhasson elő. Az érintett versenyzőktől ezúton is elnézést kérünk a kellemetlenségekért, és bízunk benne, hogy a jövőben nem kell hasonlóval számolni. A hivatalos végeredmény tehát a következő: Magyar bajnok a Sári György – Szappanos Zoltán páros, a 2. helyen a Bosánszky Péter – Gégény Viktor páros végzett a 3. helyezett pedig a Fürtös Attila – Szilágyi Zoltán lett.

1. hely Gégény Viktor – Bosánszky Péter , 1. hely Sári György –Szappanos Zoltán , 3. hely Fürtös Attila – Szilágyi Zoltán

Minden versenyzőnek, minden horgásztársunknak, aki elejétől-végéig tisztességgel küzdötte végig ezt az öt fordulót, köszönjük a kitartását, szeretettel várjuk a 2017-es évi versenysorozatban! Külön köszönjük az öt forduló helyszínein segítő emberek munkáját a versenyek rendezésében és lebonyolításában!